Промоција књиге ,,Скривено благо“ Дарка Главаша

У  петак,  14. 3. 2014.год.  у  Свечаној  сали  наше  школе,  имали  смо  промоцију  књиге:  ,,Скривено  благо“  Дарка  Главаша,  познатог  дечијег  писца  из  Инђије.

Писац  је  на  интересантан,  сликовит  и  духовит  начин  представио  приче  и  песме  које  је  написао.  Инспирисана  да сама  смишљају  одговоре  на  поједина  питања  из  области  народних  умотворина,  деца  су  размишљањем  долазила  до  решења.  Наравно,  било  је  ту  пуно  нетачних,  чудних  и  смешних  одговора,  али  су  сви  они  само  улепшали  и  развеселили већ  раздрагану  атмосферу.

Право  одушевљење  је  тек  следило.  Наиме,  наш  друг  Александар  Грујић,  ученик  ll/1,  победио  је  у  мини-квизу  који  је  организовао  песник,  и  као  награду  је  добио  књигу  Дарка  Главаша  са  посветом.

Другови  су  победу  обележили  бучним  навијањем  и  скандирањем.

Браво  Ацо!  Честитамо!

Када  нам  је  књига  дата  на  увид,  нисмо  могли  да  се  од  ње  одвојимо.  Једноставно,  морали  смо  да  је  имамо.

Све  честитке  младом  писцу  на   дивној  интерактивној  презентацији  књиге.  При  томе  је  код  деце  на  изузетно  емотиван  начин  подстакао  љубав  према  писаној  речи  и  читању,  јер  ипак,  ...књига  је  човеку  најбољи  пријатељ!